Ogrody Pauliny

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

WYBRANE PROJEKTY

Projektowanie wnętrz

 

Projektowanie wnętrz

Wchodzenie do domu wprost z ogrodu, to trochę jak biblijne opuszczanie Raju i wkraczanie w Historię. To koniec radosnej beztroski, to początek potykania się o siebie nawzajem, szukanie własnego miejsca pod dachem. To całkiem nowe sytuacje dla których trzeba znaleźć wygodne, estetyczne miejsce: praca, wypoczynek, zmęczenie, choroba… To wreszcie sprzęty i przedmioty: stół dla domowników i gości – by można coś zjeść, piec – by ogrzać się przed chłodem, półka na książki, biurko przy którym można napisać list i kilka ścian, by było gdzie powiesić fotografie, no i łóżko, fotel i łóżeczko na kilka lat…


Dla mnie, architekta krajobrazu, przedmiotem każdego projektu jest przestrzeń. Mam już kilkuletnie zawodowe doświadczenie i cały szereg zrealizowanych projektów. I tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia czy aranżuję przestrzeń pod gołym niebem czy pod dachem. Jest oczywiście cały szereg różnic ale cel jest zasadniczo ten sam – zaprojektować piękne i wygodne miejsce dla człowieka, a czasem również dla zwierząt.

Projektując ogród mam do dyspozycji całą paletę barw wykreowaną przez pory dnia i roku, kształty i formy roślin które są ich naturą. Projektując wnętrze domu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Poza indywidualnym upodobaniem inwestora istnieje bardzo silny wpływ aktualnych trendów mody – modne kolory, formy sprzętów i mebli. Poza znajomością materiałów, technologii i cen rynkowych bardzo przydatna jest umiejętność słuchania i zrozumienia oczekiwań inwestorów. To po prostu praca z drugim człowiekiem.

Zaprojektowanie wnętrza domu to przede wszystkim poznanie domowników, to rozmowa z każdym z nich. Bezduszna kubatura mieszkania to tylko przestrzeń, która ma się wypełnić konkretnymi osobami z ich niepowtarzalnością. I rzecz niezwykle ważna, wręcz podstawowa – relacje. One stanowią bardzo istotne wymogi dla przyszłego projektu. Projekt wnętrza domu nie jest bowiem tylko sumą oczekiwań każdego z domowników, jest raczej aranżacją przestrzeni dla rodziny, uwzględniającą indywidualność każdego jej członka.

Zapraszam do zwiedzania mojego serwisu internetowego

Projektowanie wnętrz – Gniezno

Architekt Krajobrazu
mgr inż. Paulina Święcichowska
62-200 Gniezno
Orzeszkowej 16/5

tel. 517 356 341

pracownia@ogrodypauliny.pl