ARTYKUŁY

  „Jesienne perełki – Berberysy”

Wybierając rośliny do swojego ogrodu często pomijamy te, które swoją atrakcyjność zawdzięczają jesiennemu wybarwieniu liści. Nie pamiętamy, nie znamy, nie potrzebujemy ich aż do jesieni, kiedy to subtelnie ukazują nam swoje piękno, dotychczas niedocenione. (czytaj dalej)


   „Bluszcz na budynkach – za i przeciw”

Podczas studiów pracowałam nad inwentaryzacją kwitnących okazów bluszczu pospolitego (Hedera helix L.). Wiele czasu spędziłam nad studiowaniem tej rośliny i trochę ją poznałam. W tym artykule postaram się przedstawić dobre i złe strony stosowania pnączy, a zwłaszcza bluszczu. Jak wspomniałam są i złe strony, dlatego wiele kontrowersji budzi obsadzanie pnączami domów, jednak wszystko zależy od umiejętnego doboru stanowiska i stanu technicznego budynku.
(czytaj dalej)


   „Kilka zdań o Margaretkach”

Jastrun wielki (Leucanthemum maximum) to zwyczajowo margaretka, roślina od dawna uprawiana w ogrodach naszych babć. Może właśnie dlatego pozostał nam sentyment do ich biało-żółtych koszyczków. Jednak jak się okazuje jest to roślina ponadczasowa i z powodzeniem możemy posadzić ją w ogrodzie współczesnym. (czytaj dalej)